Dlaczego mam skorzystać z equity crowdfundingu?

Po pierwsze, jest to sposób na pozyskanie kapitału na rozwój swojego biznesu. Wbrew pozorom łatwiejszym może okazać się przekonanie do zostania inwestorami znajomych, członków grup w których działasz i społeczności beesfund.com, niż banku. Dodatkowo, często jest to proces szybszy i prostszy niż np. szukanie finansowania za pośrednictwem funduszy VC.

Po drugie, pozyskany drogą emisji equity crowdfundingowej kapitał nie jest jedyną korzyścią płynącą z przeprowadzenia emisji. Każda emisja equity crowdfundingowa to szeroko zakrojona akcja marketingowa, dzięki której Twoja spółka zyska rozgłos i nowych klientów. Społeczność, która zostanie zgromadzona wokół spółki, to wartość której nie w sposób uzyskać w żadnym innym modelu finansowania - każdy z Twoich inwestorów staje się automatycznie ambasadorem marki i wsparciem dla Ciebie.

Dodatkowo, emisja zapewnia weryfikację rynkową Twojego pomysłu - jeżeli zdołasz zgromadzić 4000 osób, które uwierzyły w Twoją spółkę, jest to dowód na jej atrakcyjność.

Jeżeli Twój projekt jest ciekawy i zaangażujesz do pomocy społeczność, masz dużą szansę skorzystać podwójnie na equity crowdfundingu.